Mgr. Lucie Kovářová & Kuba

 

 

Lucie vystudovala jednooborovou magisterskou psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Už v průběhu studia se zabývala trénováním různých oblastí soft a leadership skills. Školila studenty, úředníky, výrobní mistry i management.

V letech 2006-2011 se pohybovala v oblasti firemního vzdělávání, manažerské psychologie a koučování. Od roku 2011 má soukromou psychoterapeutickou praxi – PsychoCentrum Praha. V její psychologické praxi jí pak v roli canisterapeuta pomáhá její pes – hovawart Kubík.

Ve své soukromé praxi skloubila své dvě lásky – psychoterapii a koučování spolu s láskou ke psům. Střídavě pracuje v poradně s lidskými klienty a „v terénu“ s těmi zvířecími. S lidmi řeší jejich trápení v práci, doma nebo v sobě. Psům (a hlavně jejich páníčkům) pomáhá řešit problémy jako je ničení věcí doma, znečišťování bytu, agresivitu, bázlivost, apod. Práci zvířecího psychologa dělá ve spolupráci s veterinární nemocnicí ve Stodůlkách - Vetcentrem.

 


 

PhDr. Nina Krásenská & Olinka

 

 

Prvního psa si Nina pořídila v roce 1983 a její momentální pomocnicí je fenka airedale terriera Olympia Ostrnov zvaná Olinka. Nina je členkou Airedale klubu a Olinka již vyhrála mnoho národních i mezinárodních výstav, ale kromě exteriéru je hlavně oceňovaná pro svou neobvykle přátelskou povahu. V rámci své chovatelské praxe Nina také úspěšně předvychovala štěně pro Středisko výcviku vodících psů v Praze.

Nina s Olinkou se věnují canisterapii od roku 2013, kdy složily zkoušky u Pomocných tlapek, ale od té doby toho stihly hodně. Ve své praxi Nina vychází z dlouholetých zkušeností s prací s lidmi, včetně programů prevence závislostí, integrované psychoterapie a personalistiky.

V rámci canisterapie Nina s Olinkou pravidelně dochází do Mateřské školy A. Klára. Za pomoci sdružení APLA o.s. (asociace pomáhající lidem s autismem) se věnují individuální canisterapii 8-letého chlapce postiženým autismem. Už rok také probíhá pravidelná spolupráce s oddělením Dětské psychiatrie v Thomayerově nemocnici, které organizuje tamní dobrovolnické centrum Lékořice.

Nina pracuje jako archivářka a hospodářka v Základní škole pro zrakově postižené v Praze 2, kde také podle potřeby podporuje rozvoj postižených dětí v rámci zážitkové výuky. Coby členku správní rady Olivovy nadace ji také oslovila Olivova dětská léčebna v Říčanech, kde s Olinkou provádí příležitostně osvětový program.

 


 

Andrea Karasová & Buba & Pixie

 

 

 

 


 

Věra Wohlrathová & Angel

 

 

 

TOPlist

aktualizováno: 05.12.2018 12:42:01