Mgr. Šárka Smíšková

fyzioterapeutka, specialistka pro hiporehabilitaci


 

Šárka je fyzioterapeutka, se specializací na dětskou fyzioterapii, ale pravidelně spolupracuje se zařízeními poskytujícími rehabilitační péči pro klienty z řad dospělých. Pracuje s dětmi již od několika týdnů věku a jejími klienty jsou především děti se speciálními potřebami.

Vystudovala střední zdravotnickou školu, obor Fyzioterapie a poté navázala studiem Tělesné a zdravotní výchovy na FTVS UK. Je atestovanou fyzioterapeutkou s mnohaletou odbornou praxí se širokou škálou klientely a registrací pro samostatnou práci.

Je zakladatelkou a ředitelkou neziskové organizace ISAR, která se od roku 1997 věnuje hipoterapii.  O hipoterapii přednáší pro širokou laickou i odbornou veřejnost, vyučuje v ČR i v zahraničí, vede studentské práce.  Pravidelně publikuje články o hipoterapii, zasazuje se o medializaci této metody v médiích. Spolupracuje s řadou dalších organizací obdobného zaměření, jako je Raná péče EDA o.p.s., Pestrá společnost, Nedoklubko, Drobci a dalšími.

 


 

MUDr. Monika Jechová

lékařka v oboru neurologie

 

Monika Vystudovala lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Atestaci složila v oboru neurologie a poté Získala licenci lékařské komory pro samostarnou činnost v oboru. V rámci dalšího vzdělávání v oboru absolvovala dvouletý kurz v oboru Manuální medicína (český ekvivalent chiropraxe) v rámci ILF u docentky Rychlíkové.

Praxi v oboru získala v Nemocnici Příbram, kde pracovala převážně na oddělení neurologie a 1 rok na oddělení ortopedie včetně operativy. Dále v soukromém zdravotnickém zařízení Bioregena Praha. Od roku 1995 trvale spolupracuje s MUDr.Ondřejem Tomanem, nyní v Amulanci neurologie, chiropraxe a akupunktury v Neratovicích.

Vzhledem k tomu, že se v profesním životě zaměřuje převážně na léčbu pohybového aparátu a vzhledem k tomu, že se již mnoho let věnuje ve volném čase koním a jezdectví, nemohlo být výsledkem nic jiného než zájem o hiporehabilitaci, při které u nás nyní pravidelně asistuje v rámci konzultačních aktivit.

 


 

Michaela Freeman

konzultantka a autorka v oboru animoterapie

 

Michaela se věnuje organizační, lektorské a konzultační práci na poli animoterapie od roku 2000. Kromě je také spoluzakladatelkou Pomocných tlapek o.p.s., první neziskové organizace svého druhu v ČR, která cvičí asistenční psy pro zdravotně postižené. V Pomocných tlapkách, které v prvním roce existence vedla a položila základ systému administrace a péče o klienty (2001).

Rok působila jako místopředsedkyně dnes již neexistující Canisterapeutické asociace, kde měla možnost poznat další organizátory canisterapie i felinoterapie. V letech 2008-12 se ve společnosti Anitera o.p.s. věnovala vzdělávání, konzultacím a výzkumu animoterapií s méně tradičními zvířaty než jsou psi, koně nebo kočky a zde také odstartovala první projekt delfinoterapie s českým delfinoterapeutem, Oldou Burešem.

Už víc jak 10 let se setkává s animoterapeuty a jejich zkušenosti sesbírala a zpracovala do komplexní teorie, kterou také přednáší. Na toto téma také publikuje a poskytuje konzultační služby. Napsala úvodní kapitolu k monografii Zooterapie ve světle objektivních poznatků, její články najdete ve sbornících, časopisech a především na webu. Je také autorkou knihy Základy animoterapie, která je součástí stejnojmenného kurzu.

 


 

Mgr. Lucie Kovářová

psycholog, psychoterapeut

 

Lucie vystudovala jednooborovou magisterskou psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Už v průběhu studia se zabývala trénováním různých oblastí soft a leadership skills. Školila studenty, úředníky, výrobní mistry i management. V letech 2006-2011 se pohybovala v oblasti firemního vzdělávání, manažerské psychologie a koučování.

Od roku 2011 má soukromou psychoterapeutickou praxi – PsychoCentrum Praha. V její psychologické praxi jí pak v roli canisterapeuta pomáhá její pes – hovawart Kubík.

Ve své soukromé praxi skloubila své dvě lásky – psychoterapii a koučování spolu s láskou ke psům. Střídavě pracuje v poradně s lidskými klienty a „v terénu“ s těmi zvířecími. S lidmi řeší jejich trápení v práci, doma nebo v sobě. Psům (a hlavně jejich páníčkům) pomáhá řešit problémy jako je ničení věcí doma, znečišťování bytu, agresivitu, bázlivost, apod. Práci zvířecího psychologa dělá ve spolupráci s veterinární nemocnicí ve Stodůlkách - Vetcentrem.

 


 

Mgr. Romana Zikmundová

speciální pedagog

 

Romana vystudovala obor Speciální pedagogika na Pedagogické fakultě UK Praha. Odborné zkušenosti získala na zejména při práci v pedagogicko-psychologické poradně v Praze, jako učitelka na prvním stupni a jako školní speciální pedagog. K Romaně odesíláme školní děti se specifickými vývojovými poruchami školních dovedností, kterým poskytuje odbornou terapeutickou péči. Má soukromou praxi ve Kbelích (Praha 9). Více informací ZDE.

TOPlist

aktualizováno: 05.12.2018 12:42:01