DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Provoz terapeutické činnosti pod hlavičkou "Tak trochu jinak" se datuje od roku 2010. Zpočátku mezi hlavní činnosti patřilo poradenství zdravého životního stylu, rozvoje osobnosti a canisterapie. S dalším vzděláváním se služby postupně rozšiřovaly, dle poptávky klientů a ruku v ruce s cítěním potřeby dělat určité věci jinak. A tak se většina nabízených služeb začala stáčet kolem oboru speciální pedagogiky a terapeutické činnosti, v rámci tohoto oboru, s využitím alternativních metod a přístupů využívajících přirozených možností a schopností jedince.

V roce 2014 jsme se rozhodli zahájit, po několikaměsíčních přípravách, činnost zooterapeutické organizace se základní myšlenkou pomoci klientům, vyhledávajícím komplexní systém řešení jejich potíží, respektující jejich individualitu. Postupem času jsme se rozhodli, po dlouhém zvažování, vstoupit do neziskového sektoru a od 22. července 2014 jsme vedemi jako zapsaný spolek.

Naše hlavní činnost je založena na speciálně-pedagogické péči o klienty se speciálními potřebami. Tato péče je realizována za pomoci našich čtyřnohých terapeutů (aktuálně dva koně a dva psi).

V rámci komplexní speciálně-pedagogické péče jsou doplňkově zařazovány další terapie, podle individuální potřeby, které pomáhají dosáhnout u daného klienta maximálního výsledku. Mezi tyto patří úprava životního stylu (prostředí, myšlení, stravování - vše na základě poznatků tradiční čínské medicíny a přírodních zákonů), přírodní bylinné preparáty (námi osvědčené, od několika firem), Bachovy květové esence, aromaterapie, kranio-sakrální terapie, Neurovývojová stimulace, Reflexní terapie a další.


 


 

 

DOKUMENTY KE STAŽENÍ:

 

STANOVY NEZISKOVÉ ORGANIZACE DUHOVÁ CESTA, Z.S. - ZMĚNA 2016

STANOVY NEZISKOVÉ ORGANIZACE DUHOVÁ CESTA, Z.S.

 

 

 

aktualizováno: 02.08.2020 22:55:58